Skup i zbiórka odpadów sprzętu elektronicznego, AGD - PROEKOMETAL

Skupujemy:

 • makulatura - kartony, gazety
 • złom aluminium puszki, profile, plastyka,
 • złom miedzi - milberry, kawałek, druty
 • złom miedzi pobiał, trakcja, junkersy
 • odpady cynku i złom cynkowy
 • odpady cyny i złom cynowy
 • odpady chromu i złom chromowy
 • zespoły elektryczne składające się wyłącznie z metali lub stopów
 • złom elektroniczny (np. płytki obwodów drukowanych, komponenty elektroniczne, przewody itd.) oraz regenerowane komponenty elektroniczne nadające się do odzysku metali pospolitych i metali szlachetnych bez monitorów i baterii ( rtęć),
 • silniki elektryczne, spalinowe
 • złom stalowy blacha, żeliwo i wsad,
 • złom mosiężny
 • złom metali szlachetnych
 • zużyte i zepsute AGD - kuchnie gazowe, pralki

NIEODPŁATNIE ZBIERAMY ODPADY RTV i AGD jak lodówki, telewizory, komputery, monitory. Zebrane odpady przekazujemy przedsiębiorstwu  wyspecjalizowanemu w recyklingu niebezpiecznych odpadów.

Sprzedajemy posegregowane odpady złomu metalowego wg klasyfikacji EWC.

>>> Przejdź do cennika skupu >>>

Skup sprzętu elektroniczego, AGD

Zepsuta pralka lub lodówka? Wymiana kuchenki? Spalona kuchenka elektryczna? Niestety, sprzęty agd mają swoją określoną żywotność i po okresie użytkowania należy wymienić je na nowe. Wiele osób z ulgą przyjmuje do wiadomości fakt, że w końcu mogą pozbyć się wysłużonej lodówki czy monitora. Planują zakupy i wybierają nowe urządzenia - nie należy zapominać jednak o zepsutym sprzęcie. O ile mieszkańcy bloków zwykle zostawiają agd w okolicach swoich osiedlowych śmietników, to jednak mieszkańcy domów mają nierzadko problem z umiejscowieniem zepsutej pralki. Śmieci wielkogabarytowe nie są bowiem odbierane zbyt często, więc lodówka ustawiona na podwórku nie tylko psuje widok, ale także niepotrzebnie zagraca nam obejście. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skup sprzętu agd.

Zgodnie z przepisami skup sprzętu elektronicznego jest bezpłatny i nie stawia jakichkolwiek ograniczeń - dlatego bezproblemowo można pozbyć się w ten sposób większości uszkodzonych urządzeń. Skup sprzętu agd kojarzy nam się głównie z dużymi sprzętami, jednak do tej grupy zaliczają się także żelazka, golarki, suszarki czy inne niewielkie przedmioty korzystające z dostępu do prądu. Kolejną kategorią jest sprzęt telekomunikacyjny i teleinformatyczny. Wiele osób decyduje się na wymianę komputera stacjonarnego na laptop - jest to rozwiązanie ekonomiczne i wygodne, bowiem komputer przenośny może służyć nie tylko w domu, ale i na uczelni, w podróży czy w czasie pracy. W tym wypadku w stan spoczynku przechodzi jednostka centralna i monitor, które zajmują wiele miejsca. Można pozbyć się ich szybko i łatwo poprzez skup złomu elektronicznego (Poznań poleca firmę Pro-Ekomental).

Skup złomu

Z naszej pomocy skorzystać mogą również firmy planujące wymianę sprzętu komputerowego dla pracowników. Jeśli chodzi o sprzęt RTV, również zalicza się on do elektrośmieci, których nie należy wyrzucać do zwykłych pojemników. Dlatego w przypadku wymiany telewizora dobrze zamówić odbiór sprzętu bez dodatkowych opłat. Zostanie on przekazany do specjalnego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem. Dzięki temu można nie tylko pozbyć się problemu z niepotrzebnym złomem, ale również zadbać o środowisko. Nie każdy zdaje sobie sprawę również z tego, że także zabawki mogą być zaliczane do złomu elektronicznego. Są to chociażby gry video czy kolejki elektryczne. Jeśli chodzi o skup złomu elektronicznego, Poznań i okolice korzystają z usług firmy Pro-Ekometal. Dzięki usługom naszej firmy pozbędziesz się problemów, jakie niesie ze sobą skup sprzętu elektronicznego.